Ostukorv

Ostukorvis tooteid ei ole

Lemmikud0 Ostukorv0
Tootefiltrid

Filtreeri hinna alusel

Tootekategooriad

Kaubamärk

Kohvimasinad

Filter

Näitan 1–16 tulemust 60-st

 

Kohvimasinad / Espressomasinad / Täisautomaatsed kohvimasinad. Anname nõu sinu nõuetele vastava kohvimasina valimisel. Lai valik täisautomaatseid kohvimasinaid

Uute ja kasutatud kohvimasinate müük.
Meie veebipoest leiate  laia valiku meie poolt pakutavatest täisautomaatsetest kohvimasinatest. Veel häid pakkumisi ootavad teid meie poes. Anname teile nõu mõnusa kohvitassi kõrvale teie valitud masinast. Meil on Sinu jaoks uued ja kasutatud täisautomaatsed kohvimasinad, varuosad, tarvikud, aromaatne siirup, kohv, kohviveskid,  ja palju muud.

Meie e poes on täisautomaatsetele kohvimasinatele  varuosad firmadelt Jura, DeLonghi, Saeco, Nivona, Bosch, Siemens, Melitta, Miele, Krups, AEG, Spidem, Solis, ECM jne.  Varuosi saab tellida soovi korral meie veebipoest või Kohvifoorumisse järele tulla.

Täisautomaatse kohvimasina ostmise juhend

Erinevate funktsioonidega täisautomaatsed kohvimasinad olid pikka aega ettenähtudtoitlustustööstusele. Nüüdseks leiate turul arvukalt kodukööki ja kontoritesse mõeldud kohvimasinaid, mis toodavad lühikese ajaga ühe nupuvajutusega laias valikus kohvijooke. Kohvisõbrad hindavad seadmeid eelkõige individuaalselt reguleeritavate seadete ja ühtlaselt kõrge kvaliteedi tõttu.  Juhendist saate teada, millega peaksite ostmisel arvestama, millist jõudlust võite seadmelt oodata ja kuidas saate tõeliseks baristaks.

Nii töötab täisautomaatne kohvimasin

Hommikukohv – enamiku inimeste jaoks on see väike rituaal päeva õigeks alustamiseks. Täisautomaatsed kohvimasinad, nagu näiteks Jura , Miele või Siemens annavad ühe nupuvajutusega välja maitsvaid kohvivariante. Erinevalt kohvimasinatest valmistavad seadmed üksikuid portsjone või tasse. Kannufunktsiooniga seadmeid on ka restoranidesse ja kontoritesse. Valmistamine toimib espresso meetodil: Nn pruulimisgrupis pressib masin integreeritud veepaagist kõrge rõhu all (tavaliselt 9 – 15 bar) kuuma vee läbi õhukese värskelt jahvatatud kohviubade kihi. Oad on säilitusnõus. Nii nagu vett, ei pea te seda iga kord eraldi täitma. Masin purustab need automaatselt – täpselt siis, kui seda soovid. Tulemuseks on väga kontsentreeritud, maitsev ja täisväärtuslik kohv , mida iseloomustab crema, kerge kohviõlide vaht. Kvaliteetsed kohvimasinad, nagu DeLonghi või Nivona, on samuti varustatud piimasüsteemiga, mis sisaldab piimapaaki ja piimavahustajat. Pole vahet, kas sulle meeldib cappuccino, latte macchiato või lihtne kohviuba – täisautomaatne kohvimasin teeb selle võimalikuks!

Millal tasub osta täisautomaatne kohvimasin?

Kohvimasinal on lai valik funktsioone ja see valmistab kohvijoogid sekunditega – ja sellel on vähemalt esialgu oma hind. Koduseadmed maksavad olenevalt mudelist 250–2000 eurot. Sellegipoolest tasub ost end ära – kasvõi sellepärast, et saad alati maitsva, värske ja ühtlaselt kvaliteetse kohvi. Kui seadet kasutab mitu inimest – kas eraviisiliselt peres või äritegevuses kontoris – on selle eelis, et igaüks saab juua oma kohvi täpselt nii, nagu talle meeldib. Näiteks mahe või eriti kange, suure koguse piimavahuga või ilma. Kuid ost tasub end pikas perspektiivis ära ka vallalistele. Kuigi soetuskulud on suhteliselt suured, siis kui võrrelda täisautomaatse kohvimasina tassi hinda (u. 12 eurot), kuid näiteks kapslimasinaga (ca 0,30 eurot või rohkem) saab kiiresti selgeks, et regulaarne kasutamine kompenseerib esialgsed kulud. Lisaks ei teki täisautomaatsete masinate puhul täiendavat prügi nagu kapslite ja padjandite puhul ning masinatel on erinevalt “konkurentidest” automaatne puhastusprogramm.

Täisautomaatset kohvimasinat ostes tasub sellele tähelepanu pöörata

Täisautomaatse kohvimasina ostmisele mõeldes tuleks esimese asjana otsustada, mida oma masinalt soovid. Odavate seadmete kasutusmugavus ja funktsionaalsus on piiratud, kuid need valmistavad kohvi usaldusväärselt vastavalt tootja tehtud seadistustele. Kallimatel seadmetel on lai valik funktsioone, mis võimaldavad katsetajatele individuaalselt reguleerida vee temperatuuri ning kohvipulbri, vee ja piimavahu kogust ning valmistada kohvi täpselt oma maitse järgi.

Samuti on oluline varustus. Iga täisautomaatse masina süda on veski. Mida peenemaks jahvatusastme saab määrata, seda kõrgem on teie kohvi kvaliteet. Samuti on end tõestanud eemaldatav pruulimisgrupp. Seda on palju lihtsam puhastada (lihtsalt loputa voolava veega!), mis tagab masina pikema tööea. Standardvarustuses tuleks paigaldada veepump, mis on kohviaroomide tekkeks valmistamise ajal ülioluline. Kui olete café latte ja cappuccino fänn, on täisautomaatne integreeritud imemissüsteemiga masin mõistlik. See valmistab piima masinas ette ja sellel on puhastusfunktsioon. Odavamad mudelid on varustatud lihtsa auruotsikuga, mis soojendab ja vahustab piima eraldi anumas.

Kui seadet kasutavad paljud, tuleks ka veenduda, et veepaak oleks piisavalt suur (vähemalt 1,5 liitrit) ja oamahuti suur (200 grammi või rohkem). Sobiva suurusega peaksid olema ka musta vee ja paksuanuma (nii kutsutakse pressitud “kohvijäätmeid”) kogumismahutid. Reguleeritava kõrgusega kohvitila on eeliseks jookide puhul, mida serveeritakse suurtes klaasides (nt latte macchiato). Veeühendusega seade tasub end ära neile, kes joovad palju. See on püsivalt teie veetoruga ühendatud, nii et paaki pole vaja regulaarselt täita. Kui hindate ka oma täisautomaatse kohvimasina eriti elegantset disaini, peate ootama kõrgemat hinda.

Nii võlud välja täiusliku kohvi

Tänu oma funktsionaalsusele espressomasinana valmistab täisautomaatne kohvimasin igal kasutuskorral espressot, millest valmivad tänu täiendavale veele ja lisapiimale mitut tüüpi kohvijooke. Selleks, et tulemus oleks täiuslik, tuleb järgida järgmist:

  • Vee ja kohvi kogus: 35 ml sobib suurepäraselt espresso ja cappuccino jaoks, café crema (ehk “tavalise” kohvi) jaoks on kõige parem kasutada 110 ml.
  • Temperatuur: parima tulemuse saavutate veetemperatuuriga 95 kraadi, kuna see võimaldab aroomidel täielikult areneda.
  • Oad: head kohvioad on maitsva kohvi jaoks kõik ja lõpp. Põhimõtteliselt sobivad Sinu täisautomaatsesse kohvimasinasse kõik õrnalt röstitud ja hea maitsega oad. Šokolaadiaroomiga sordid harmoneeruvad hästi cappuccino ja latte macchiato piimaaroomidega. Puuviljased kohvid seevastu maitsevad sageli hapukalt. Kui teie seadmel on kaks oamahutit, kasutage espresso, cappuccino ja latte macchiato jaoks espressoube ning café crema ja piimakohvi jaoks kohviube. Kui täisautomaatsel masinal on ainult üks oamahuti, on espressooad parem valik, kuna need on tugevamad ja aromaatsemad. Vältige suhkruga variante (karamellitud või suhkrustatud oad), kuna need võivad veski hävitada.
  • Jahvatusaste: ubade jahvatusaste määrab läbilaskeaja valmistamise ajal. Espresso puhul peaks see olema umbes 10 sekundit. Veenduge, et vesi jookseks kiiresti ja ühtlaselt läbi jahvatatud kohvi. Kui jahvatusaste on liiga jäme, puutub vesi jahuga liiga vähe kokku ja aroomid ei arene piisavalt välja – kohv muutub vesiseks ja happeliseks. Teisest küljest, kui jahvatusaste on liiga peen, kohv on ülimalt kange ja mõru maitsega, nimetatakse nähtust üleekstraktimiseks.

Kõige tähtsam on proovida erinevaid seadeid ja kohandada neid vastavalt oma isiklikele eelistustele. Kui kohv ikkagi ei maitse, on mõistlik oma kohvimasin põhjalikult puhastada.

Smart Home: kaasaegsed täisautomaatsed kohvimasinad rakenduse juhtimisega

Kujutage ette järgmist stsenaariumi: on pühapäeva hommik, lebate endiselt mugavalt voodis – ja juba hakkab köögist teie poole nihkuma värske kohvi lõhn. Kvaliteetse täisautomaatse äppide juhtimisega kohvimasinaga pole probleemi! Nutitelefoni või tahvelarvuti abil saate Interneti-ühenduse kaudu lihtsalt oma masinast kohvi “tellida”. Väga lihtsalt saab määrata ka individuaalseid eelistusi temperatuuri, tugevuse ja piimavahu osas. Paljud rakendused sisaldavad ka samm-sammult juhiseid ja kasulikku teavet seadme õige puhastamise ja hooldamise kohta. Moodsad täisautomaatsed äpijuhtimisega kohvimasinad on saadaval näiteks Saecolt, Juralt ja Siemensilt.

Kohv nagu professionaal: lisaseadmed täisautomaatsetele kohvimasinatele

Teie täisautomaatne kohvimasin on suurepärane seade – kuid peaksite siiski mõtlema väikesele, kuid äärmiselt tõhusale lisatarvikute baaskomplektile. Kuigi joogivee kvaliteedistandardid on selles riigis väga kõrged, võib veefilter vältida katlakivi ladestumist, kui elate suhteliselt kareda veega piirkonnas, kui see pole juba standardselt paigaldatud. See pikendab teie seadme eluiga ja tagab püsivalt maitsva kohvinaudingu ilma maitsemuutusteta.

Kui teie masinal on piima vahustamiseks mõeldud auruotsik, on saadaval arvukalt stiilseid kannu. Piimanõu on mõttekas ka imemisfunktsiooniga seadmete puhul – sest see ei näe eriti elegantne välja, kui voolik tetrapakendis ripub. Sobitage piimaanuma välimus oma täisautomaatse masinaga ja ideaalis veenduge, et valitud mudelil oleks jahutusfunktsioon – siis ei pea te piima ikka ja jälle külmikust välja võtma.

Kui sinu seadmel on kannu funktsioon, tasub siit ka sobiv kann soetada. Kohviroogade puhul, mis konkureerivad naaberkohviku omadega, on tõelise hobibaristana kõige parem muretseda šeikerid, millega piimavahule kakaod ja kaneeli määrida. Nii võlud välja kohvi, mis ei paku naudingut mitte ainult maitsele – vaid ka silmale.

Milline masin millisele kasutajale sobib?

Täisautomaatset kohvimasinat ostes kehtib järgmine: mida tihedamini seda kasutad ja mida rohkem variatsioone jookide valmistamisel soovid, seda enam tasub osta kõrge hinnaga seade. Kerged joojad, kes on rahul klassikalise kohvi või espressoga, ei pea täisautomaatse kohvimasina eest neljakohalisi summasid välja käima. Sõltuvalt kavandatavate kasutajate arvust peaksite ostmisel tähelepanu pöörama ka mõnele asjale.

üksikud:

  • üks tass joogi kohta
  • Oamahuti maht 200 – 250 grammi
  • Veepaak mahuga 1,7 liitrit

Paarid ja pered:

  • kaks tassi pruuli kohta
  • Oamahuti maht 270 – 520 grammi
  • Veepaak mahuga 1,8 – 2,3 liitrit

Täisautomaatsete kohvimasinate puhastus ja hooldus

Paljudel täisautomaatsetel kohvimasinatel on puhastusprogrammid, mis käivituvad kas automaatselt või ühe nupuvajutusega. Peaksite seda tegema vähemalt kord päevas. Et saaksite igal ajal nautida maitsvaid kohvijooke ilma bakterite, mikroobide ja hallituseta, on siiski oluline aeg-ajalt ise tegutseda. Eemaldatavad komponendid on siin eeliseks. Puhastage veepaaki regulaarselt sooja vee ja nõudepesuvahendiga. Katlakivi eemaldamiseks on olemas ka spetsiaalsed tabletid. Majapidamistooted, näiteks äädikas, ei sobi, kuna need mõjutavad kohvi maitset. Kohviubade anumast saate mikroobe ja tolmu eemaldada ka sooja vee ja nõudepesuvahendiga. Kohvi rasvaeemaldaja aitab rasva ladestumist.

Regulaarset puhastamist vajab ka teie täisautomaatse kohvimasina süda, kohvi valmistamise grupp. Tähelepanu: Vältige siin agressiivseid puhastusvahendeid, kuna need võivad pruulimisprotsessi negatiivselt mõjutada. Loputage hoolikalt sooja veega! Väga oluline on ka piimavahustaja regulaarne puhastamine. Piimajääkide eemaldamiseks piisab siin ka soojast veest ja nõudepesuvahendist. Mõned komponendid saate hõlpsasti nõudepesumasinasse pista . Parim on kontrollida tootja juhiseid kasutusjuhendist.

Et midagi ei ununeks, on kõige parem puhastada kõik osad üksteise järel või koostada isiklik puhastusplaan, kuhu kõik komponendid kontrollnimekirjas linnukesega märgistada. Nii teavad ka teised täisautomaatse kohvimasina kasutajad, millal on aeg taas seadme puhastamisele pühenduda. Kui teie seadmel peaks vaatamata intensiivsele hooldusele ilmnema defekte või kulumisjälgi, saab neid loomulikult parandada. Veenduge siiski, et paigaldatud on ainult vastava kaubamärgi originaalvaruosi. Kui teil on küsimusi täisautomaatse kohvimasina remondi kohta, aitavad KohviFoorumi spetsialistid teid hea meelega.

 

   Saksamaa kohvmasinad – Melitta, Tchibo, Siemens, Bosch, Miele, Krups 

Šveitsi kohvimasinad – Jura, Nivona

Itaalia kohvimasinad – Delonghi, Saeco, Gaggia